Firma założona w roku 1981, produkująca wyroby chemiczne do samochodów, dla przemysłu i użytkowników indywidualnych, od samego początku wyróżnia się tym, że potrafi zanalizować i zadowolić najróżniejsze potrzeby rynku.

Dziś, pomimo dość krótkiego czasu swojej działalności, jest uznawana za jedną z wiodących firm w tej branży, całkowicie samodzielną poprzez wprowadzenie nowoczesnych linii mieszania i konfekcjonowania wyrobów oraz dzięki nowym strukturom zaprojektowanym i utworzonym mając na uwadze przeróżne wymagania produkcyjne.

Niezależność jaką ma siedziba w Bosnasco (PV) – Wlochy, oraz formuły długo testowane wraz ze skrupulatnymi kontrolami jakości, gwarantują: szybkość, elastyczność i jakość ciągle tej samej wartości. Kimicar, dzięki swoim ciągłym badaniom laboratoryjnym oraz zastosowanej technologii, zrealizowała formuły z wyselekcjonowanych surowców obierając sobie jako główny cel ochronę środowiska. Użycie naszych produktów oraz analiza wód odpływowych będą pewnym dowodem na pracę wykonaną przez naszych chemików i gwarancją dla Waszej działalności.